Nimaš Izbire
Kolektiv se je odzval pozivu ISKRA DELTA in se lotil svojega največjega projekta doslej s soustvarjanjem zvočne krajine prihodnosti, kot že vznika in se uveljavlja predvsem na internetu. Ukoreninjeni v lokalnem okolju (ki ga pogosto zaznamuje kompleks manjvrednosti) in v skladu s korporativnimi smernicami ID so zasnovali maksimalistični, transgresivni in status quo izzivajoči korporejv, avdio-vizualni dogodek, ki ga navdihujeta duh rave kulture in prihodnost glasbe, kot jo poosebljajo hyperpop in postklubska dejanja. Nastopili so Babii, Caro<3, Himera, Toyota Vangelis, Eva01, Warrego Valles, Gašper Torkar, Gabi98.
Kot eden najaktivnejših agentov zvočnega oddelka ID si Nimaš Izbire prizadeva pospešiti prelivanje zvočnih teritorijev prihodnosti v naš vsakdan. V okviru svojega poslanstva so zato pripravili tudi digitalno zvočno kompilacijo ISKRA DELTA: Onboarding Soundscapes.
Sodelujoči: Astrosuka, Ascyth, Digitonica, Galen Tipton, Himera, Kristjan Kaluža, Princess Ketamine, msn_gf, Petal Supply, Toiret Status, Torus, umru, Toyota Vangelis, Warrego Valles.
Kompilacijo so uredili: Gabriele Steffe, Tjaša Pogačar in Dorijan Šiško / Naslovnica: Dorijan Šiško / Dodatni mastering: Toyota Vangelis
Zvočne sheme so trije paketi zvokov operacijskega sistema ISKRA DELTA, ki so jih po naročilu ustvarili Himera, Galen Tipton in Toyota Vangelis.
Ko preneseš zvočne sheme in jih uporabiš na svojem telefonu kot zvoke za obvestila, zvonjenja in alarme postaneš ISKRA DELTA agent zvočne prihodnosti. Raznašaš in seješ iskre vznikajoče zvočne pokrajine. Asistiraš v sonični transformaciji realnosti.
Kreativni kolektiv Nimaš Izbire je najprej deloval kot DIY znamka uličnih oblačil, vendar pa je kmalu prerasel svoje meje in se razvil v polnopravno skupnost oblikovalcev, organizatorjev, didžejev, vj-jev in drugih umetnikov. Z glasbo in oblikovanjem si kolektiv prizadeva preoblikovati (pop)kulturno krajino v Sloveniji, ki jo še vedno določajo estetski koncepti in miselnost uveljavljenega mainstreama, ter tako omogočiti okolje, ki bi bilo bolj prijazno in v skladu z izkušnjami, idejami in pogledi mlade ustvarjalne scene, ki deluje in živi v še vedno marginaliziranem lokalnem okolju.